Ruszył remont dworca


Prace przy przebudowie dworca w Kolbuszowej 
2020-09-30

Rozpoczęły się prace przy przebudowie dworca w Kolbuszowej. Teren został wygrodzony, prowadzone są roboty rozbiórkowe i demontażowe.

Remont potrwa do końca listopada 2021 r. Wartość przedsięwzięcia wynosi 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodzi ze środków programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inwestycja obejmuje: nadbudowę i przebudowę budynku dworca PKP w Kolbuszowej na dworzec lokalny z częścią usługową i administracyjną, budowę zadaszenia nad przystankami autobusowymi i placem manewrowym, przebudowę placu dworcowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

W gruntownie zmodernizowanym dworcu będzie: poczekalnia, toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano również część usługową, świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i punkt informacji turystycznej.

Przed budynkiem staną 4 zadaszone przystanki autobusowe, plac manewrowy i parking dla autobusów, samochodów oraz stojaki na rowery. Zmieni się także otoczenie obiektu. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury i zieleni. Powstanie nowe oświetlenie.

Po zakończeniu prac obiekt będzie nowoczesny i przyjazny podróżnym. Przestrzeń budynku będzie bardziej funkcjonalna i dostosowana do potrzeb pasażerów. Dworzec będzie w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, podróżnych z dziećmi i osób starszych.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-10-26 10:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 626 481