Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: umig@kolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2019-03-19 00:42:05

Aktualności


„To, co sobie wyobrażasz, to tworzysz”

„To, co sobie wyobrażasz, to tworzysz” 

We wtorek 24.10.2017 r. odbyła się VII sesja IX kadencji MRM. Po otwarciu sesji został przedstawiony porządek obrad, który jednogłośnie został przyjęty. Pierwszym punktem posiedzenia było rozstrzygnięcie wakacyjnego konkursu „Niszczymy las – nie ma nas” Uczestnicy wykazali się dużą inwencją twórczą, oryginalnym spojrzeniem na temat i ciekawym sposobem  realizacji.

W kategorii Szkół Podstawowych:

  • I miejsce – Natalia Puzio – SP. Kolbuszowa Górna
  • I miejsce – Oliwia Więcław, Gabriela Pawłowska – SP. Bukowiec
  • II miejsce – Wiktoria Halat –SP. Przedbórz
  • III miejsce – Natalia Kolano, Katarzyna Blat, Julia Rząsa – SP. Werynia

W kategorii Szkół Gimnazjalnych

  • I miejsce – Sebastian Liszcz –z  Gimnazjum w Widełce

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez MRM w Kolbuszowej.

Kolejnym realizowanym punktem było sprawozdanie ze spotkania MRM Podkarpacia w Tarnobrzegu, które odbyło się w czerwcu 2017 r. Delegacja w składzie Klaudia Olszowy, Jakub Piórek, Gabriela Pawłowska,  przybliżyła nam cele, założenia i efekty tego spotkania.

Ostatnią analizowaną kwestią było omówienie stopnia realizacji zadania „Kolbuszowa – drogi do wolności” realizowanego przez Komisję Kultury i Informacji. Przedsięwzięcie polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, której punktem centralnym są postacie, miejsca i zdarzenia związane z walką o niepodległość  na terenie powiatu kolbuszowskiego, wkomponowane w ogólnonarodową walkę o wolność Polski. Ukończony projekt zostanie przekazany w formie pliku wszystkim szkołom gminy Kolbuszowa.

 Opiekun MRM. L.Urban