Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: umig@kolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2018-12-14 13:14:21

Aktualności


Inwestycje sportowe

Inwestycje sportowe 

We wrześniu uczniowie szkoły podstawowej w Kolbuszowej Górnej będą mogli korzystać z boiska wielofunkcyjnego. Ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji. Na realizację zadania udało się pozyskać prawie 250 tys. zł.

Dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki stanowi połowę planowanych kosztów. Jest to drugie zadanie w ramach projektu "Rozwój szkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Kolbuszowa". W 2017 roku przeprowadzono remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Planowane boisko ma charakter obiektu ogólnodostępnego, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. Boisko o wymiarach 44m x 24m będzie obejmowało: boisko do piłki ręcznej, boisko do koszykówki, dwa boiska do siatkówki oraz kort tenisowy. Nawierzchnia boiska wykonana będzie z trawy syntetycznej. Na placu stanie trybuna na 100 miejsc. Obiekt zostanie ogrodzony i oświetlony. Przebudowane będą również chodniki.

W tym roku, rozpocznie się również budowa boiska lekkoatletycznego na stadionie. Boisko ma się składać z czterotorowej bieżni i sześciotorowej na „setkę”. Będzie też dostosowane do rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, a także do pchnięcia kulą. W kompleksie pojawi się skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami i nowe boisko piłkarskie z nawierzchni z trawy naturalnej.

Przedsięwzięcie będzie kosztować 3,5 mln zł. Gmina Kolbuszowa uzyskała dotację w kwocie 1,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja zostanie zakończona w 2019 r.