Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: umig@kolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2019-03-20 14:44:24

Aktualności


Gmina kupiła działki przy ul. Ruczki

Gmina kupiła działki przy ul. Ruczki 

Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej podpisał akt notarialny zakupu od PKP dwóch działek znajdujących się przy dworcu w Kolbuszowej. Jest to kolejny krok władz w kierunku utworzenia nowoczesnego centrum przesiadkowego w miejscu obecnego dworca.

Zakupione działki oraz działka będąca już w posiadaniu Gminy Kolbuszowa mają decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego z 30 maja 2017 roku na budowę parkingu przy stacji kolejowej w Kolbuszowej. Działki posiadają powierzchnie 0,1206 ha i zostały zakupione za kwotę 51 660 złotych. Powstanie na nich parking na około 90 miejsc, który jest już zaprojektowany.

Gmina Kolbuszowa jest już w posiadaniu budynku dworcowego, który po przebudowie ma zamienić się w centrum przesiadkowe. Po modernizacji budynek będzie pełnił  dodatkowe funkcje. Program funkcjonalno-użytkowy zakłada podział obiektu na:

  • część związaną z obsługą podróżnych: poczekalnia dla pasażerów, toalety, pokój dla matki podróżującej z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat,
  • część usługową w której zlokalizowana będzie świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym, punkt informacji turystycznej,
  • część administracyjną, gdzie znajdować się będzie dział świadczeń rodzinnych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pomieszczenia Straży Miejskiej wraz z centrum monitoringu miejskiego, pomieszczenia organizacji pozarządowych, a także zakład aktywizacji zawodowej.

Plan obejmuje też zagospodarowanie terenu wokół budynku. Powstaną m.in. nowe perony autobusowe nakryte przeszklonym dachem czy miejsca postojowe dla autobusów.