Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: umig@kolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2019-01-18 18:49:06

Aktualności


Kultura wsi. Moja kultura – druga edycja konkursu

Kultura wsi. Moja kultura – druga edycja konkursu 

Muzeum Kultury Ludowej organizuje w roku szkolnym 2017/2018 kolejną edycję konkursu „Kultura wsi. Moja kultura” i zaprasza do udziału wszystkich uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych! Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Organizatorzy znów chcą dowiedzieć się, co dla młodych mieszkańców województwa podkarpackiego jest ważne w kulturze wsi i małych miasteczek.

W konkursie mogą wziąć udział indywidualni uczniowie lub zespoły składające się maksymalnie z trzech osób z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem jest przygotowanie prezentacji multimedialnej, reportażu radiowego, eseju, cyklu zdjęć lub filmu dokumentalnego. W tej edycji uczestnicy mają do wyboru trzy tematy: „Ze starego albumu”, „Bez tego człowieka ta wieś nie byłaby taka sama” i „Moje miejsce”.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Razem ze swoimi klasami wezmą również udział w wycieczce do skansenu. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się 4 czerwca 2018 roku w Kolbuszowej, podczas Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków, jednej z największych imprez folklorystycznych w województwie podkarpackim.

Pierwsza edycja konkursu spotkała się z dobrym odzewem – w przygotowanie prac zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Uczniowie mieli okazję poznać dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu,
a Muzeum – pozyskać ciekawe materiały zebrane i przygotowane przez badaczy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia 2018 roku. Regulamin i szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej www.muzeumkolbuszowej.pl

 

szczegóły na:  www.muzeumkolbuszowa.pl