Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: umig@kolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2019-06-20 23:16:45

Aktualności


Przedszkolaki uczą się ogrodnictwa

Przedszkolaki uczą się ogrodnictwa 

W piękne, słoneczne przedpołudnie 17 maja br. Rodzinne Ogródki Działkowe „Prefabet” w Kolbuszowej, po raz kolejny, odwiedziły dzieci, które z zaciekawieniem oglądały działki. Po ogrodzie oprowadzała je wieloletnia działkowiczka, Pani Ludmiła. Nasz ogród odwiedziły już dzieci z Przedszkola nr 1 i 3 oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej, a następne placówki są już w kolejce.

Małe dzieci ciągle dziwią się światu. Oglądają i dotykają roślin, a ponieważ nie wszyscy posiadają przydomowe ogródki, dzieci odkrywają warzywa na nowo. Większość z nich, dzięki pani Ludmile „złapała ogrodowego bakcyla”. Rozochocone dzieci zadawały mnóstwo pytań, a potem przygotowały grządki, siały i podlewały. W ten sposób uczymy najmłodsze pokolenie szacunku do przyrody.

Dzięki takim spotkaniom dzieci nabywają ogrodowych umiejętności i wiedzę, która będzie im przydatna w późniejszym, dorosłym życiu. Dowiadują się wielu cennych informacji o różnych gatunkach roślin, zjawiskach atmosferycznych związanych z porami roku, czy działaniami szkodzącymi środowisku i takimi, które wpływają na poprawę jego stanu.  

Takie spotkania realizujemy dzięki wsparciu finansowym Gminy Kolbuszowa na realizację zadania publicznego pn.”Organizacja pozalekcyjnych zajęć edukacyjno – wychowawczo – wypoczynkowych w zakresie ekologii w gminie Kolbuszowa".

Andrzej Chmielowski
Prezes ROD „Prefabet” w Kolbuszowej