Gmina Kolbuszowa
Obrońców Pokoju 21
36-100 Kolbuszowa
e-mail: umig@kolbuszowa.pl
www: kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2018-12-14 13:47:34

Aktualności


Badmintoniści z Gminy Kolbuszowa wyróżnieni na Podkarpackiej Gali Sportu

Katarzyna Kutacha 

W środę 29 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się IX Gala Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego”, na której przyznano stypendia wybitnym sportowcom oraz nagrody dla trenerów za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej. Nagrody i stypendia młodym sportowcom wręczył przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal. Stypendia przyznano 142 zawodnikom z Podkarpacia, natomiast nagrody Województwa Podkarpackiego za osiągnięcia w sporcie i na rzecz sportu otrzymało 47 trenerów.

Wśród stypendystów i nagrodzonych znaleźli się także badmintoniści Uczniowskiego Klubu Sportowego „Start Widełka”, działającego przy Zespole Szkół w Widełce.

Stypendyści:

Katarzyna Kutacha

Konrad Płoch

Nagrodzony:

Trener Piotr Surowiec

Nagrodzony trener Piotr Surowiec zaznacza, iż do tego wyróżnienia przyczyniły się starania kilku osób działających na rzecz popularyzacji tej dyscypliny olimpijskiej w naszej gminie: dyrektor szkoły pan Mirosław Karkut - założyciel sekcji badmintona, popularyzator i trener, Burmistrz Gminy Kolbuszowa Jan Zuba, dzięki któremu klub może się tak świetnie rozwijać oraz pani wiceprezes klubu Joanna Sieraczyńska, której praca na rzecz klubu przynosi takie efekty.