Piątek27 Listopada 2015. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe
OSP z Kłapówki ma swój sztandar Drukuj
- Bogu na chwalę, ludziom na ratunek – ta strażacka dewiza znalazła się również na sztandarze poświęconym i wręczonym strażakom ochotnikom z Kłapówki. Uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru odbyła się w niedzielę 1 lipca br. Druhowie z Kłapówki byli jak dotąd jedynymi w gminie Kolbuszowa bez sztandaru.

Sztandar został poświęcony w trakcie uroczystej mszy św. Po niej na miejscowym stadionie sportowym wręczono go strażakom. Do chorągwi Mieczysław Kot – członek Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP przypiął brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa” przyznany przez Zarząd Główny Związku OSP.

1 lipca z pewnością na długo zapadnie w pamięci ochotników z Kłapówki: - Otrzymujecie sztandar, który ma symboliczną wymowę i znaczenie. Otaczajcie go czcią i oddajcie należne honory – m.in. te słowa kierowano pod adresem druhów przekazując im chorągiew.  

Czerwono – niebieski sztandar został ufundowany przez lokalnego przedsiębiorcę Mariana Dzióbka. Fundator w dniu przekazywania go w ręce strażaków obchodził swoje imieniny. Otrzymał w związku z tym nie tylko gorące podziękowania za swój gest ale również kwiaty i życzenia imieninowe.  

Uroczystość była również okazją do wyróżnienia i odznaczenia kilku druhów. Za długoletnie zaangażowanie w sprawy ochotniczych straży pożarnych, aktywną prace na rzecz środowiska, uchwałą prezydium Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie nadano medale „Za zasługi dla pożarnictwa”. Złoty otrzymali: Edward Sudoł, Józef Rzucidło z Kłapówki, Jan Gaweł i Tadeusz Chruściel z Kupna. Srebrny trafił do: Stanisława Prenety z Kupna oraz Jerzego Rumaka z Widełki a brązowy otrzymali Stanisław Rzuciło Kłapówki oraz Stanisław Czesnowski oraz Piotr Łakomy z Kupna.  

Za długoletnie zaangażowanie w sprawy ochotniczych straży pożarnych, aktywną prace na rzecz środowiska, uchwała Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kolbuszowej zostały nadane odznaki „Strażak Wzorowy”. - trafiły do: Łukasza Sudoła, Sebastiana Bielenia, Piotra rzuciło oraz Tomasza Rumaka z Kłapówki.

W uroczystości wręczenia sztandaru udział wzięli kolbuszowscy parlamentarzyści, władze Gminy oraz powiatu a także szefowie instytucji, stowarzyszeń i przedsiębiorcy.

Poniżej kilka zdjęć z uroczystości.

Sylwia Tęcza

Biuro Promocji i Informacji

(017) 2271 333 (wew. 230)

  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Statystyka

gości: 13762727
Odwiedza nas 1 gość
   
 euro
iso
 
 (C) 2015 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg