Wtorek1 Grudnia 2015. 
Kamery online w Kolbuszowej
Kamera online - rynek Kolbuszowa
|
facebook
twitter
youtube
 
Nowości na stronie:
 

------------------------------------------
Zarządzanie Kryzysowe
zespół Widelanie Drukuj

Zespół ludowy "Widelanie" powstał w 2001 roku z inicjatywy Mariana Selwy. Działający we wsi Widełka, liczy obecnie dziesięciu muzyków. W jego repertuarze znajdują się melodie i przyśpiewki z pogranicza regionów Lasowiaków i Rzeszowiaków.

"Widelanie" występowali dla publiczności na terenie całego kraju i za granicą. W kwietniu 2001 roku kapela koncertowała w bretońskim miasteczku Plöermel we Francji, gdzie podczas 75’ Karnawału zdobyła 8 wyróżnienie, spośród 48 uczestniczących zespołów. "Widelanie" odwiedzili również wschodnich sąsiadów Polski. W roku 2002 uczestniczyli w obchodach 450-lecia miejscowości Łahiczyn na Białorusi.

Ponadto muzycy z Widełki otrzymali wyróżnienia: - I nagrodę podczas III Konfrontacji Kapel i Śpiewaków Ludowych w Dębicy - nagrodę Skrzypek - prymista kapeli dla Bronisława Płoch, podczas Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypków Ludowych MAJ-DANÓWKA 2002 w Nowej Sarzynie w którym znalazł się w ZŁOTEJ SIÓDEMCE najwyżej ocenionych instrumentalistów.

Kapela występowała na antenie Radia Rzeszów oraz w programie telewizyjnym SPOTKANIE Z FOLKLOREM TELEWIZJI RZESZÓW, realizowanym w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

 

Statystyka

gości: 13793840
   
 euro
iso
 
 (C) 2015 KOLBUSZOWA - Miejski Portal Internetowy - www.kolbuszowa.pl
realizacja, projekt graficzny i aktualizacja Lucjan Maciąg