Michał Depa- uczeń Szkoły Podstawowej w Domatkowie szósty w Finale Wojewódzkim w Pchnięciu Kulą


Otwarcie mistrzostw 
2019-10-10

25 września br. na stadionie CWKS "Resovia" w Rzeszowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej- był to drugi Finał Wojewódzki w nowym roku szkolnym.

Po wcześniejszych eliminacjach z 25 powiatów w tym dniu wzięło udział ok. 700 młodych adeptów "Królowej Sportu". Rozdano pierwsze dyplomy, medale i symboliczne tytuły Mistrzów Województwa.

W konkursie pchnięcia kulą startowali dwaj nasi reprezentanci z powiatu kolbuszowskiego. Miłą niespodziankę sprawił uczeń naszej gminy- Michał Depa ze Szkoły im. Marii Konopnickiej w Domatkowie, który wywalczył awans do konkursu finałowego, gdzie znalazło się w nim tylko ośmiu najlepszych uczestników z 32 startujących z całego Podkarpacia .

Ostatecznie w finale nasz kulomiotacz zajął szóste miejsce z wynikiem 9.20 m.

Szeblec Maciej uczeń ze Szkoły Podstawowej w Niwiskach z wynikiem 8.07 m. zajął 15 miejsce.

Mimo niekorzystnych warunków pogodowych- padający deszcz, niska temperatura, konkurs wraz z finałem trwał ok. 1.5 godziny, co było prawdziwym testem wytrzymałościowym dla naszych podopiecznych i komisji sędziowskiej.

Udało się nam osiągnąć bardzo dobry rezultat jak na debiut w tak wysokiej randze zawodów. Czekamy już z niecierpliwością na Szkolną Ligę Lekkoatletyczną.

Foto i opracowanie: Jacek Kret

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-05-26 13:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 620 194