XVII Gminny Festiwal Papieski w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie


XVII Gminny Festiwal Papieski w SP w Kupnie 
2019-10-10

„Wy jesteście nadzieją świata”

Z okazji Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie został zorganizowany XVII Gminny Festiwal Papieski. Główne cele festiwalu to pogłębienie znajomości osoby i twórczości Jana Pawła II i upowszechnianie jej w środowisku oraz promowanie młodych talentów.  

Festiwal przeprowadzono w następujących kategoriach: śpiew, recytacja, prace plastyczne, list. W niedzielę, 6 października odbył się uroczysty finał konkursu, podczas którego występowali laureaci w poszczególnych kategoriach. Nagrody za zajęcie I miejsc wręczali zaproszeni goście: Pan Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Pani Ewa Draus Marszałek Województwa Podkarpackiego, Ks. Dziekan Kazimierz Osak, Wicedziekan ks. Lucjan Szumierz, Pan Krzysztof Wilk Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Krzysztof Wójcicki Wiceprzewodniczący Rady, Pan Krzysztof Matejek Sekretarz Kolbuszowej w imieniu Pana Burmistrza Jana  Zuby, Pani Ewa Posłuszny Radna Rady Powiatu,  Pan Roman Ząbczyk Radny Rady Powiatu,  Pan Mieczysław Plizga Sołtys Kupna i osoby zasłużone dla Kupna: Pan  Józef Jakubczyk i Pan  Adam Przybyło oraz zaproszeni dyrektorzy szkół i przedszkoli.  Po uroczystym  koncercie można było podziwiać wystawę prac plastycznych oraz skosztować „kremówek papieskich”.

Składam bardzo serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Festiwalu, ich opiekunom dydaktycznym oraz kochanym rodzicom za wspaniałe przygotowanie i udział w Festiwalu, który co roku odbija się szerokim echem w środowisku lokalnym. Cieszy nas, że Festiwal jest miejscem kuźni talentów indywidualnych i zbiorowych, jednoczy i scala rodziny, które tak licznie angażują się i współtworzą tę  uroczystość.  

To do Was wszystkich odnoszą się słowa naszego Wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II: „Wy jesteście moją nadzieją, Wy jesteście nadzieją świata”.

 

Elżbieta Chmielowiec

 

Fot. Elżbieta Chmielowiec

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2020-05-25 15:26
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 610 254