Niektórzy lubią poezję


Niektórzy lubią poezję 
2018-10-09

W ramach XXVIII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej 4 października  2018 roku odbyło się w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce spotkanie autorskie z rosyjskim poetą, tłumaczem i bardem Valdmirem Stockmanem. To artysta,  który świetnie mówi po polsku, ponieważ od 26 lat mieszka w Polsce, a językiem polskim interesował się od czasów młodości. 

W Bibliotece Szkolnej zaprezentował uczniom swoje wiersze po polsku i po rosyjsku. Opowiadał o procesie twórczym i o trudności w tłumaczeniu poezji. Następnie zaprezentował swoje pieśni przy akompaniamencie gitary. W ciekawy sposób mówił o twórcach rosyjskiej pieśni bardowskiej Bułacie Okudżawie i Włodzimierzu Wysockim. Zachwycił młodych słuchaczy pasją, z jaką opowiadał o swoich zainteresowaniach oraz dużymi umiejętnościami wokalnymi. Padło bardzo wiele pytań ze strony uczniów i spotkanie przybrało formę interesującego dialogu artysty i nastolatków, których zafascynowała poezja czytana
i śpiewana.

Spotkanie w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Poetyckiej odbyło się w naszej szkole po raz kolejny dzięki współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kolbuszowej. Jest dowodem na to, że wciąż „niektórzy lubią poezję”, jak mówiła Wisława Szymborska. Takich uczniów w Widełce znalazło się sporo.

                                                                                          Renata Peret

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2022-05-13 15:27
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 829 954