V Marsz Nordic Walking Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego 2018


V Marsz Nordic Walking Środowiskowych Domów Samopomocy 
2018-10-05

Już po raz piąty, w ramach integracji uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy oraz popularyzacji dyscypliny „Nordic Walking”, wśród osób niepełnosprawnych, odbył się V Marsz Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Zaproszone zostały 6 osobowe reprezentacje uczestników z następujących placówek: ŚDS Bojanów, ŚDS z Brzostek, ŚDS Cieszanów ŚDS Dębica, ŚDS Jelna, WTZ Kolbuszowa i Cmolas, Uczniowie ZSS w Kolbuszowej, ŚDS Nisko, ŚDS Nowa Dęba, ŚDS Ropczyce, ŚDS Rzeszów, ŚDS Sieniawa, ŚDS Spie, ŚDS Tarnobrzeg, ŚDS Tyczyn, ŚDS Wola Raniżowska, ŚDS Wysoka Głogowska oraz gospodarze ŚDS Kolbuszowa. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: pan burmistrz Jan Zuba oraz v-ce burmistrz Marek Gil. Gratulując inicjatywy, jednocześnie gorąco dopingowali zawodników, którzy podjęli wysiłek i wyzwanie biorąc udział w zawodach.  Kolejny rok, dzięki życzliwości dyrekcji, wsparcie okazali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, pod opieką pani Marty Potępy.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn, na dwóch dystansach 2 km i 4 km. Dodatkowo, zaproszeni dyrektorzy, kierownicy i opiekunowie placówek rywalizowali o miejsce na podium w kategorii Vip 1,5 km.

Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością, nie zważając na niesprzyjające warunki pogodowe, walczyli o miejsca na podium nie zapominając o przyjacielskiej atmosferze oraz rywalizacji w duchu fair play. Udany turniej daje gospodarzom nadzieję na kontynuowanie spotkań w kolejnych latach.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-06-19 12:11
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 465 620