Inwestycje sportowe


Inwestycje sportowe 
2018-01-29

We wrześniu uczniowie szkoły podstawowej w Kolbuszowej Górnej będą mogli korzystać z boiska wielofunkcyjnego. Ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji. Na realizację zadania udało się pozyskać prawie 250 tys. zł.

Dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki stanowi połowę planowanych kosztów. Jest to drugie zadanie w ramach projektu "Rozwój szkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Kolbuszowa". W 2017 roku przeprowadzono remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Planowane boisko ma charakter obiektu ogólnodostępnego, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. Boisko o wymiarach 44m x 24m będzie obejmowało: boisko do piłki ręcznej, boisko do koszykówki, dwa boiska do siatkówki oraz kort tenisowy. Nawierzchnia boiska wykonana będzie z trawy syntetycznej. Na placu stanie trybuna na 100 miejsc. Obiekt zostanie ogrodzony i oświetlony. Przebudowane będą również chodniki.

W tym roku, rozpocznie się również budowa boiska lekkoatletycznego na stadionie. Boisko ma się składać z czterotorowej bieżni i sześciotorowej na „setkę”. Będzie też dostosowane do rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, a także do pchnięcia kulą. W kompleksie pojawi się skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami i nowe boisko piłkarskie z nawierzchni z trawy naturalnej.

Przedsięwzięcie będzie kosztować 3,5 mln zł. Gmina Kolbuszowa uzyskała dotację w kwocie 1,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja zostanie zakończona w 2019 r.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2018-12-13 12:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 308 273