Po raz siedemnasty piosenka królowała w Widełce


Grand Prix w kat zespoły- Dwie gitary i wiolonczela 
2017-12-27

O tym, że uczniowie z naszego powiatu potrafią pięknie śpiewać, można było się przekonać podczas XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Widełce zorganizowanego przez Szkołę Podstawową  w Widełce. 12 grudnia 2017 roku  festiwal  zgromadził  dużą liczbę młodych adeptów sztuki wokalnej. Na scenie pojawiło się 6 zespołów wokalnych i 15 solistów z 5 szkół podstawowych i 3 szkół średnich naszego powiatu. Tak duża liczba uczestników świadczy o ciągłym zainteresowaniu uczniów i nauczycieli konkursem.

Młodzi piosenkarze mieli za zadanie zaprezentować piosenkę w wybranym języku obcym. Jury, w którym zasiedli: Jarosław Mazur (muzyk), Swietłana Styga (anglista, inicjator konkursu), Marian Selwa (muzyk), Mirosław Karkut (dyrektor szkoły) Renata Peret (romanista), miało trudne zadanie do wykonania. Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Podobało się wielu wykonawców, jednak jurorzy musieli wziąć pod uwagę nie tylko stronę muzyczną występu, ale i poziom języka obcego. Umiejętne połączenie tych dwóch czynników pozwalało zdobyć nagrodę.

Grand Prix  XVII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Widełce zdobyły po raz pierwszy dwie solistki: Marcelina Karkut i Oliwia Nowicka – obydwie reprezentowały Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Natomiast laureatem Grand Prix w kategorii zespół wokalny została grupa wokalna „Dwie gitary i wiolonczela” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej w składzie: Agata Kwaśnik, Sara Augustyn, Dominika Czaja, Klaudia Kułak, Aleksandra Rudny, Monika Margańska, Klaudia Olszowy, Julia Skowrońska, Gabriela Lubera.

Pozostali nagrodzeni:

Kategoria: zespoły muzyczne:

 • I miejsce  zespół „Concordia 2” w składzie: Albert Tęcza, Gabriela Kozińska (Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni)
 • II miejsce – zespół „Concordia 1” w składzie: Gabriela Ziętek, Krzysztof Kopeć (Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni)
 • III miejsce – zespół w składzie: Alicja Słonka, Wiktoria Bałos, Joanna Macheta,  Karolina Trojnacka, Klaudia Kolis (Szkoła Podstawowa  nr2 im. K. K. Baczyńskiego w Kolbuszowej)

       - zespół „ OKEY” w składzie Wiktoria Bajek, Wiktoria Drewnicka, Julia Lubera, Agata Serafin, Przemysław Wilk, Kamil Zdyrski (Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej)

Wyróżnienie: zespół w składzie: Natalia Zielińska, Jagoda Puk, Artur Bańka (Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej)

Kategoria: soliści

 • I miejsce – Karolina Trojnacka (Szkoła Podstawowa  nr2 im. K. K. Baczyńskiego
  w Kolbuszowej)
  Kamil Zdyrski (Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej)
 • II miejsce – Agata Serafin (Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej)
 • III miejsce – Natalia Nowak (Szkoła Podstawowa  nr2 im. K. K. Baczyńskiego w Kolbuszowej)
  Julia Lubera (Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej)

Wyróżnienia: Julia Cyran  (Szkoła Podstawowa  w Cmolasie)

Agata Potańska  (Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi  w Widełce)

Festiwal cieszy się dużą renomą nie tylko dzięki wysokiemu poziomowi, ale i dobrej organizacji oraz atrakcyjnym nagrodom, co podkreślają biorący udział w konkursie wokaliści oraz ich opiekunowie. Atmosfera podczas konkursu jest wspaniała. Młodzi ludzie muzykują wspólnie podczas przerw, potrafią docenić talent rywali i dobrze się bawić, walcząc o jak najlepsze miejsca, bo jak mawiał Arystoteles: ”Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów”.

                                           Renata Peret, Joanna Sieraczyńska, Teresa Rząsa

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

 • Data aktualizacji: 2019-03-20 13:20
 • |
 • Licznik odwiedzin: 3 852 699