Gmina kupiła działki przy ul. Ruczki


Gmina kupiła działki przy ul. Ruczki 
2017-12-01

Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej podpisał akt notarialny zakupu od PKP dwóch działek znajdujących się przy dworcu w Kolbuszowej. Jest to kolejny krok władz w kierunku utworzenia nowoczesnego centrum przesiadkowego w miejscu obecnego dworca.

Zakupione działki oraz działka będąca już w posiadaniu Gminy Kolbuszowa mają decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego z 30 maja 2017 roku na budowę parkingu przy stacji kolejowej w Kolbuszowej. Działki posiadają powierzchnie 0,1206 ha i zostały zakupione za kwotę 51 660 złotych. Powstanie na nich parking na około 90 miejsc, który jest już zaprojektowany.

Gmina Kolbuszowa jest już w posiadaniu budynku dworcowego, który po przebudowie ma zamienić się w centrum przesiadkowe. Po modernizacji budynek będzie pełnił  dodatkowe funkcje. Program funkcjonalno-użytkowy zakłada podział obiektu na:

  • część związaną z obsługą podróżnych: poczekalnia dla pasażerów, toalety, pokój dla matki podróżującej z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat,
  • część usługową w której zlokalizowana będzie świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym, punkt informacji turystycznej,
  • część administracyjną, gdzie znajdować się będzie dział świadczeń rodzinnych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pomieszczenia Straży Miejskiej wraz z centrum monitoringu miejskiego, pomieszczenia organizacji pozarządowych, a także zakład aktywizacji zawodowej.

Plan obejmuje też zagospodarowanie terenu wokół budynku. Powstaną m.in. nowe perony autobusowe nakryte przeszklonym dachem czy miejsca postojowe dla autobusów.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-03-20 13:20
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 852 693