Dom Seniora w przyszłym roku


Dom Seniora w przyszłym roku 
2017-11-16

To będzie miejsce spotkań i wypoczynku dla starszych mieszkańców Gminy Kolbuszowa. Dobiega końca remont dawnej szkoły w Hucie Przedborskiej przeznaczonej na działalność dziennego Domu Seniora. Pierwszych podopiecznych przyjmie w przyszłym roku.

Inwestycja obejmuje roboty rozbiórkowe i budowlane, wykonanie posadzek, tynków i ocieplenia, remont pokrycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, wewnętrzną instalacją gazową, elektryczną oraz wykonanie instalacji centralnego ogrzewania.

Budynek zostanie udostępniony dla 15 seniorów. Obiekt daje możliwość zwiększenia liczby seniorów do 25 osób. Powstała  placówka będzie funkcjonowała co najmniej 5 dni w tygodniu przez co najmniej 8 godzin dziennie.

Na seniorów czekać będzie między innymi sala komputerowa, biblioteka, sala telewizyjna, sala ćwiczeń i rehabilitacji. Seniorzy będą mogli korzystać z odpowiednio przystosowanych pomieszczeń, które będą służyły do wspólnych spotkań, spożywania posiłków, ćwiczeń i relaksu. Do dyspozycji Seniorów będzie również wykwalifikowana karda, która zapewni nie tylko opiekę, ale także zorganizuje twórczo czas wolny osobom w wieku 60+.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. ponad 786 tys. zl. z czego 300 tys. zl pokryje uzyskane dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 Działanie realizowane jest w ramach Programu Wieloletniego Senior + na lata 2015 -2020, moduł I – utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2018-12-14 14:39
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 314 723