W Kolbuszowej będzie kompleks lekkoatletyczny


W Kolbuszowej będzie kompleks lekkoatletyczny 
2017-09-25

3,5 mln zł będzie kosztować „Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego, boiska do piłki nożnej, bieżni na terenie Stadionu Miejskiego w Kolbuszowej”. W 2019 roku do dyspozycji mieszkańców będzie nowoczesny obiekt sportowy. Na jego budowę Gmina Kolbuszowa zdobyła dotację w kwocie 1,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to kolejna inwestycja dla której samorząd uzyskał wysokie dofinansowanie.

„Kompleks lekkoatletyczny z całą pewnością służyć będzie zarówno dzieciom i młodzieży szkolnej, jak i osobom dorosłym. Takie miejsce jest bardzo potrzebne. Chcemy stwarzać mieszkańcom jak najlepsze warunki do rozwoju pasji i umiejętności” podkreśla Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej.

Boisko ma się składać z czterotorowej bieżni i sześciotorowej na „setkę”. Będzie też dostosowane do rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, a także do pchnięcia kulą. W kompleksie pojawi się również skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami i nowe boisko piłkarskie z nawierzchni z trawy naturalnej.

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2018-12-17 08:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 320 605