Akcja „NIE JESTEŚ SAM”


Akcja „NIE JESTEŚ SAM” 
2017-09-08

POLSKI KOMITET POMOCY SPOŁECZNEJ ZMG z siedzibą w Kolbuszowej corocznie organizuje akcję „NIE JESTEŚ SAM”. Patronat honorowy nad akcją objął Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl.

W ramach akcji zwracamy się każdego roku do instytucji i firm z terenu Województwa Podkarpackiego o wsparcie finansowe działalności PKPS ZMG w Kolbuszowej. – organizując łańcuch osób dobrej woli, nieobojętnych na ludzką niedolę. Finałem akcji pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego będzie Koncert Charytatywny w Filharmonii Podkarpackiej w dniu 4.10.2017 r. o godz.18:30, na który proponujemy zaproszenia otrzymują darczyńcy akcji, osoby wspierające naszą działalność.

Gmina Kolbuszowa od wielu lat wspiera działania PKPS w Kolbuszowej, także akcję „Nie jesteś sam”. W związku z czym Polski Komitet Pomocy Społecznej w ramach podziękowania i uznania postanowił uhonorować Gminę odznaczeniem PARTNERA AKCJI „Nie Jesteś sam”.

Nasze stowarzyszenie organizuje pomoc pomocą dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia, a także ludziom chorym, niepełnosprawnym, samotnym, w starszym wieku, bezradnym. W siedzibie PKPS prowadzimy Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą z wyżywieniem dla grupy 30 wychowanków. Dzieci mają zapewnioną opiekę pedagogiczną  i socjoterapeutyczną, pomoc w nauce, gry i zabawy. Wychowankowie otrzymują także paczki okolicznościowe z okazji Dnia Dziecka, Mikołaja oraz Świąt. W okresie letnim organizowaliśmy półkolonie, z których skorzystało 60 dzieci z terenu powiatu kolbuszowskiego. PKPS prowadzi także Klub Seniora, który liczy kilkudziesięciu członków. PKPS udziela pomocy rzeczowej potrzebującym prowadząc Punkt Pomocy Żywnościowej, gdzie wydawana jest nieodpłatnie żywność w ramach Programu PEAD 2014-2020 oraz odzież.

 

Renata Bomba
Kierownik PKPS ZMG Kolbuszowa

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2019-01-22 11:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 503 031