Rodzinne warsztaty taneczne i potańcówka z kapelą Kocirba


Potancowka kocirba plakat 
2017-05-25

Niedzielne popołudnie tradycyjnie powinno być roztańczone. Dlatego pracownicy Muzeum Kultury Ludowej organizują warsztaty taneczne z instruktorem i potańcówkę z Kocirbą.

O godz. 18.00 skansen zaprasza na rodzinne warsztaty taneczne, które poprowadzi Jadwiga Kula – od 20 lat aktywny członek Zespołu Folklorystycznego „Folusz” z Giedlarowej –  laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, który ze swym repertuarem zaliczany jest przez etnografów do zespołów autentycznych. Od września 2015 r. Jadwiga Kula jest opiekunem i choreografem zespołu. Instruktorka nauczy ochotników przeróżnych zabaw i tanecznych kroków, m. in. do lasowiaczka i cebuli.

O godz. 18.30 na potańcówkę Muzeum zaprosi wszystkich, którzy kochają tańcowanie do upadłego. Zabawę poprowadzi Jadwiga Kula. Zagra Kocirba – zespół, który przypomina tradycyjną muzykę naszego regionu, jaką grali Mazurzy - mieszkańcy gmin Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa i Raniżów
w powiecie kolbuszowskim oraz Kamień w powiecie rzeszowskim. Za swój wkład w rekonstruowanie muzycznej tradycji regionu kapela była wielokrotnie nagradzana, m. in. na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych
w Kazimierzu. Zespół wystąpi w składzie: Kamil Niemiec – prym, Dorota Jamróz – sekund, Jarosław Mazur – basy, Szymon Węglowski – bęben.

Potańcówka realizowana będzie w ramach przedsięwzięcia "W lasowiackiej izbie - tańce, śpiewy i bajanie". Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Na dobry początek!"

Szczegóły na:  www.muzeumkolbuszowa.pl
kontakt:  Katarzyna Dypa
tel. 17  227 12 96 w. 35
e-mail: promocja@muzeumkolbuszowa.pl

Monitor Polski

Elektroniczny Dziennik Urzędowy

Dziennik ustaw

ePUAP

  • Data aktualizacji: 2018-10-16 11:19
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 008 908